Maltos bišonai, tai nerealūs šuniukai, kokius tik gamta galėjo sukurti. Nuo vaikystės svajojau turėti baltą šuniuką, bet kad žemėje yra tokia nuostabi veislė, kaip Maltos Bišonai – negalėjau net pagalvoti.

indrasumamairsuniuku


Iš tolimos vaikystės mano svajonė išsipildė po šitiek daug metų. Kai parodoje išstatinėjau jorkšyro terjerus, kažkaip netikėtai prieš šešis metus pamačiau maltutes. Net aiktelėjau – šitoks nuostabus grožis ? Baltas kaip sniegas, akytės juodos, nosytė ir lūpytės juodos. Apstulbau nuo jų grožio !


Tuo metu maltos bišonų buvo vos keletas. Pirmosios, kurios jas įvežė į Lietuvą, tai Vilniuje "Šilkinė pusnis" ir Panevėžyje "Samsara" ( mano Perliukas yra iš šio veislyno, netikėtai netekus šio veislyno pradininkės veisėjos, toliau veislyno veikla buvo nutraukta ).


Maltos bišonai pirmiausia užburia  savo nuostabiu grožiu, elegancija, švelnumu, žaismingumu. Iš jų sklinda tokia šiluma, jie labai šilti šuniukai, jų žvilgsnis, meilė savo šeimininkams yra užburiantis. Atrodo gali su jais bendrauti ir bendrauti, ir neatsibosta. Sako "blondinės" kvailos, galiu drąsiai pasakyti, kad šiems baltiems pūkuotukams tai netinka, nes jie begalo protingi, imlūs naujovėms, jie nėra kvailai užsispyrę, nori, kad jie ir šeimininkas visada būtų draugais. Mėgsta švelnumą, o ne agresiją. Myli visus šeimos narius, bet labiausiai  vieną. Išvykus mylimam šeimininkui, būna, kad liūdi, bet laikinai pasirenka kitą, kuris tuo metu juo pasirūpina ( yra labai gudrūs ). Grįžus mylimam šeimininkui vyksta susitikimas nenusakomas žodžiais: verkimas iš džiaugsmo, bučiniai bučiniai… Nenoriu būti sentimentali, bet širdis apsalsta iš tos laimės !


Šie nuostabūs sutvėrimai neturi jokio specifinio kvapo, plaukai nesukelia  alergijos, neturi pavilnės, nesišeria, yra šilkinės struktūros.