Prieš dešimt metų viešėdama Belgijoje keliose kavinėse išvydau pasakiškus, mažus, raudonais kaspinėliais papuoštus šilkinio kailio šuniukus. Tokių gražuolių nebuvau mačiusi. Apstulbau, kaip jie ramiai guli damoms ant kelių, kiti – ant stalo arba prie kojų. Atrodė kaip žaisliukai – negalėjau atitraukti akių!

Nežinojau jų veislės. Pradėjau domėtis – Jorkšyro terjerai! Ne šiaip susidomėjau šiais šuniukais.

Apskritai nuo vaikystės žavėjausi šunimis. Tėvelis net praminė mane šunų karaliene. Kai pagalvoji,jo žodžiai išsipildė.Grįžusi iš kelionės pradėjau ieškoti tų mažųjų sutvėrimų. Bet, sužinojusi kainą, net aiktelėjau. Taupiau pinigėlius, deja, metams prabėgus, gražuoliukų kaina padvigubėjo.Mano vyrui atrodė keista ši užgaida, o aš net sapnavau mažuosius jorkus… Ir pagaliau mūsų namuose  atsirado Chico Y.T. Artefakt iš garsiojo „Bakarat“ veislyno linijų. Tuomet dar neplanavau veisti, bet vyras nupirko Jorkšyro terjerų kalytę Fiji Le France D‘Or (iš Rygos). Su veisėja Ailit Verreva labia šiltai bendraujame iki šiol. Taip prieš 8 metus atsirado veislynas „Raudonas kaspinas“. Galiu pasidžiaugti ir superine 3 metų kalyte Rigair New Miss York, greitu laiku laukiame jos vados.

Prieš pusantrų metų įsigijau Maltos bišonę (maltesė) Grita Samsara. Be galo esu dėkinga veisėjai poniai Janinai Jūzėnienei. Šios veislės kalytės ieškojau metus. Pamačiau ir įsimylėjau – baltas pūkelis, pavadinau ją Perla. Pasakiška, elegantiška, žaisminga, myli mane be galo kaip ir aš ją. Namuose ji – karalaitė. Kai su ja kalbi, įdėmiai klausosi, žiūri juodomis akutėmis. O kaip moka gražiai stovėti ant dviejų kojyčių ir suktis kaip balerina!

Taigi mūsų namuose – tikras mergyčių teatras. Turiu dvi palydoves – kur aš, ten ir jos. Na,
bet Perla tvirčiau laikosi savo pozicijų – su manimi ji visur! Net įsigudrino miegoti lovoje. Ji supranta, kada liūdžiu ar džiaugiuosi… Šių mažų sutvėrimų negaliu vadinti šuniukais– tai maži žmogeliukai.

Šitaip kalbu apie tikrus, kilmingus Jorkšyro terjerus ir malteses– geros psichikos, sveikus, nepriekaištingai išauklėtus. Jų dėka namai pilni džiaugsmo! Su augintiniais man nesunku. Daug metų aktyviai sportavau (buvau Lietuvos rinktinės narė). Dirbu stalo teniso trenere, mano auklėtiniai džiugina puikiais rezultatais, o pastaruoju metu– ypač abu sūnūs. Kai reikia visur suspėti – treniruotės, šunų parodos, neseniai atidarytas šunų salonas „Perla“ su kirpykla ir zooparduotuve – fizinių ir dvasinių jėgų suteikia mano šunys, ištikimieji mūsų šeimos angelai sargai.

Žurnalas " DIDYSIS ŠUO "  – 2008 m.

 

alt

RIGAIR NEW MISS YORK 2004-09-24 (PATELA 1/1 )
Veisėja: NATALIJA PRILADIŠA

JN, JN-2 vt. atvira klasė 3 vt ir 2 vt.

MAMA – RIGAIR TRUE LOVE ( CAC ) Senelis – HANDSOME ROY OF PADAWI' S ( INT CH, DT CH, EU JW' 99, JWW' 00, EUW' 00 )
TĖVAS – BOY RIGGAIR PASSION ( LV JCH, CAC ) Senelis – RIGAIR CRISTIAN LEON ( INT CH, LV-EST-LTU-BALT-RUS-BLR-FIN CH )
- – - – - – - – - – - – - – - – - – -

CHICO Y.T. ARTEFAKT 2000-03-01
veisėjas: Zbigniew Badowski

JN,CAC-4,BOB-2, BEST in Show – 3 vt.
- – - – - – - – - – - – - – - – - – -

FIJI LE FRANCE D'OR 2000.07.01
veisėjas: Ailita Vereva

LT JN,LT CAC-3,BOB-2